www.olejkowyzielarz.pl

 

APOS – Anti Parazital Oil System
Antypasożytniczy system olejkowy

 

Całkowicie naturalny system zwalczania pasożytów, bakterii czy grzybów w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Wykorzystuje silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze czy pasożytobójcze olejków eterycznych. Unieszkodliwia jaja pasożytów.

Jest to system w 100% naturalny, w 100% skuteczny i w 100% bezpieczny, pozwalający utrzymać wysoki standard higieniczny w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Służy do dezynfekcji zwierząt czy przedmiotów w mieszkaniu czy otoczeniu człowieka. W skład mieszanek wchodzą wyłącznie olejki eteryczne i dodatkowo wyciągi alkoholowe ziół o właściwościach antyseptycznych i przeciwpasożytniczych.

Stosować do nawilżaczy powietrza, kominków aromatycznych oczyszczamy w ten sposób powietrze i nie tylko one, bo rozpylone olejki osiadają na wszystkich przedmiotach w danym pomieszczeniu i niszczymy w ten sposób dodatkowo roztocza i inne szkodliwe organizmy.

Zastosowany alkohol etylowy najpierw wyciąga z ziół lecznicze substancje a następnie dodatkowo rozcieńcza i rozpuszcza olejki co ma ułatwić ich rozprowadzenie w wodzie.

Oczywiście mieszanina olejków nie rozpuszcza się całkowicie w wyciągu alkoholowym i tworzy się emulsja.

Podstawowe zastosowanie: w mieszkaniach gdzie przebywają raczkujące dzieci lub przebywają zwierzęta domowe, dodawać jako środek dezynfekcyjny do wody do mycia podłóg lub najlepiej po ich umyciu przetrzeć podłogi roztworem olejków, nanosić na gąbki i przecierać wykładziny podłogowe, fotele czy tapczany, moczyć ścierki w roztworze APOS i zmyć nimi przynajmniej łapy zwierząt które przebywały na dworze (ostrożnie aby APOS nie dostał się do oczu zwierząt), można przecierać zabawki którymi bawią się dzieci.

Skuteczną formą aplikacji jest użycie APOS plus odpowiedni roztwór alkoholowy ziół plus woda wlać płyny do dowolnego spryskiwacza i w ten sposób spryskać pomieszczenie. Obowiązkowo wstrząsać często pojemnikiem bo olejki nie rozpuszczają się w wodzie i nie do końca w małej ilości alkoholu.

Najskuteczniejszym sposobem jest użycie alkoholowych preparatów do dezynfekcji zmieszanych razem z olejkami. Wiem, że tak nie powinienem pisać ale ich użycie daje więcej niż 100% pewności, że nic nie przeżyje. Preparaty te wymieniłem w rozdziale o grzybicy paznokci. Stosując np.mój ulubiony AHD 2000 plus olejki masz pewność, że twoje otoczenie jest całkowicie wolne od wszelkich patogenów. Wystarczają 2-4 buteleczki na 1 l płynu.

Przecierać czy spryskiwać klamki, nocniki, sedesy, blaty stołów, rzeczy które często wspólnie dotykamy (można używać mocniejszych stężeń). Stosować jako element profilaktyki, raczej obowiązkowo w czasie i po przeprowadzeniu kuracji antypasożytniczych.

Zawartość olejku w butelce - 5ml czystych, specjalnie dobranych rodzajów olejków eterycznych (ol. geraniowy, tymiankowy, oregano, eukaliptusowy, goździkowy, cynamonowy, świerkowy, jałowcowy, herbaciany, mirrowy)

Zalecam połączyć (zmieszać ze sobą, przynajmniej w stosunku 1:1) zawartość buteleczki z olejkami z wyciągami alkoholowymi odpowiednich ziół. Sporządzenie takich nalewek wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia oraz posiadania odpowiednich ziół. Ponieważ w Polsce nie wolno sprzedawać nalewek ziołowych bez specjalnych zezwoleń, nawet w specjalistycznych sklepach zielarskich ja również nie mogę tego robić. Jednakże ponieważ koszt wytworzenia jest niewielki a zwiększenie skuteczności znaczne mogę całkowicie bezpłatnie ofiarować jako próbki odpowiednie nalewki (butelki z zawartością 5ml). Nalewki są sporządzane na bazie alkoholu 60% i odpowiednich ziół.

Nalewka (Tinctura) T1 jest sporządzona na bazie rumianku, T2 sporządzona na bazie rumianku, piołunu, T3 na bazie rumianku, piołunu, wrotyczy, biegunecznika.

Przed użyciem dobrze wstrząsnąć, utworzy się emulsja, stosować w stężeniu 1 – 3% czyli 1-3ml mieszaniny olejków i nalewki na 100ml ciepłej wody. Najwygodniej odmierzać potrzebną ilość używając igły i strzykawki jednorazowej.

Dostępne dwa składy:
APOS 1 – dominuje ol.cynamonowy 
APOS 2 – dominuje ol.goździkowy, tymiankowy

APOS 1 zawiera silniejszy i skuteczniejszy zestaw środków, jednak ze względu na użycie ol.cynamonowego przy obecności małych dzieci powinien być rzadziej stosowany. Wszystko zależy od tego jakie przedmioty przecieramy – jeśli te które dzieci mają często w buzi to lepiej zastosować APOS2

APOS2 jest słabszy i bezpieczniejszy dla małych dzieci.

Z nalewkami sprawa wygląda następująco T1 jest absolutnie bezpieczny, T2 – mocniejszy, T3 – najmocniejszy zestaw.

APOS1 jak i T2 czy T3 nie są bezpośrednio trujące czy szkodliwe i stosowane są w bardzo niskim stężeniu ale w przypadku małych dzieci wolę dmuchać na zimne i nie zalecam zbyt częstego użycia.

Cena za buteleczkę o zawartości 5ml olejków = 9,9zł, proszę podać czy dołączyć jakąś nalewkę, jeśli tak to jaką.

Możesz wzmocnić działanie w inny sposób - zamiast czystej wody stosowanej do mycia zastosuj czy dodaj np.zaparzone zioło rumianku czy piołunu czy innych odpowiednich ziół.

Przed użyciem zmieszać wstrząsając i rozmieszać dobrze z ciepłą wodą.