www.olejkowyzielarz.pl

 

Stawy

 

To bardzo pojemny i nieprecyzyjny termin. Jednak wydaje się idealny do określenia czy nazwania wszelkich problemów z nimi związanymi. Przy czym chodzi mi zarówno o same stawy, ale też mięśnie czy kości czy ścięgna. Wśród jednostek chorobowych związanymi z stawami będę miał na myśli zarówno rzs, zapalenia ścięgna Achillesa, reumatyzm, złamania i inne podobne sprawy.

Na te wszystkie problemy są skutecznie często nawet szybo działające zioła.

Próbuję opracować nowy protokół działania na stawy. Wiadomo, że ze stawami sprawa nie jest prosta bo to często wieloletnie zaszłości. Czasem sukcesem jest powstrzymanie procesu chorobowego ale to najgorszy wariant.

Dotychczas stosowałem różne środki, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Oczywiście sporo rzeczy nie jest mojej produkcji. Ja stosuję głównie olejki plus nalewki głównie na bazie alkoholu etylowego czy izopropylowego bo najlepiej wyciągają z roślin różne potrzebne rzeczy. To wszystko działa, są poprawy ja jednak chcę więcej.

Mam parę preparatów już sprawdzonych, działających ale cały czas eksperymentuję. Stosuję bezpieczne rzeczy, powszechnie znane, stosowane i sprawdzone w tego rodzaju terapiach. Jednak łączę je bo występuje zauważalny efekt wzmocnienia ich działania.

W swoich preparatach używam wyciągów z następujących roślin: arcydzięgiel, arnika, bobrek, boswelia, dziurawiec, gożdzik, hakorośl, imbir, jałowiec, kasztan, kora wierzby, kuklik, nagietek; olejki eteryczne z cynamonu, różne iglaste, kamfory, eukaliptusa, jałowca, szałwii; pąki brzozy, kosodrzewiny, topoli; pokrzywa, pszeniec, siedmiopalecznik, szczeć, wiązówka, złoty wąs, żyworódka, żywokost.

W przypadku kasztana, pokrzywy, siedmiopalecznika, żywokostu stosuję różne preparaty, z różnych części roślin, zbieranych w różnym czasie.

Trudno mi podać konkretne składy bo modyfikuję je w zależności od wyników wywiadu.

Nie neguję też stosowania innych powszechnie znanych preparatów typu - chondroityna, glukozamina, MSM. Jestem zwolennikiem ich stosowania. Na pewno warto te rzeczy też brać plus też jest wiele innych roślin do zastosowania. Ja jednak tylko te stosuję.

Wiadomo, że ograniczeń jest wiele, począwszy od tego co jest przyczyną choroby i dolegliwości. Trudne jest diagnozowanie. Nawet stwierdzenie np. boreliozy ogromnie upraszcza i ułatwia sprawę bo przynajmniej wiadomo z czym i jak walczyć. Np. reumatyzm, rzs to praktycznie same niewiadome. Przy stosowaniu dowolnych terapii są ograniczenia fizjologiczne - gdy stosujemy środki wewnętrzne to spora część rzeczy jest rozłożona już w żołądku. Tak jest praktycznie ze wszystkimi kolagenami które są szumnie reklamowane w telewizji. Gdy stosujemy preparaty zewnętrzne to okolice stawów są słabo unaczynione i ciężko się wchłaniają potrzebne rzeczy, trudno jest dostarczać tam działających substancji.

Na pewno jest sposób który bezpiecznie a przede wszystkim skutecznie poprawia wchłanialność różnych preparatów zewnętrznych. Namawiam do zastosowania do aplikacji moich wyrobów aparatu do jonoforezy.

Jonoforeza to bezbolesna i nieinwazyjna metoda wprowadzania leków do chorego miejsca. Jest to zabieg elektro-leczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek skóry siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo. Stosuje się prąd o stałym natężeniu i niskim napięciu. Bardzo bezpieczny a przede wszystkim skuteczny zabieg. Ten zabieg często sam w sobie pomaga w ogromnej większości problemów stawowych, tutaj dodatkowo jeszcze wspomagamy się środkami roślinnymi.

Jak na razie wyniki pierwszych prób są obiecujące, aparaty do jonoforezy są stosunkowo niedrogie (ok.300 zł, sam taki kupiłem), nie wymagają specjalnych kwalifikacji, niezależnie od tego czy u kogoś moja terapia się sprawdzi czy nie, to zostaje mu aparat który pozwala na skuteczne podawanie wszystkich najczęściej stosowanych w chorobach stawów środków p.bólowych czy innych.

Mam bardzo ograniczone i niewielkie doświadczenia z aparatem do jonoforezy, podobnie jak z terapiami stawowymi. Jestem otwarty na współpracę czy wymianę doświadczeń z innymi zielarzami, masażystami czy terapeutami zajmującymi się tymi sprawami. Proponowana terapia - tylko środki do stosowania zewnętrznego plus sprawdzony prąd (lub nie) jest wyjątkowo bezpieczna, tania (mogę dostarczać preparaty tylko po kosztach) czy mało agresywna. Na pewno wiele rzeczy jest do poprawienia czy uzupełnienia liczę na współdziałanie.

Stosowanie tego aparatu pozwala na zmniejszenie dawek leków, ich silniejsze działanie plus dodatkowo jest wiele innych zastosowań takiego aparatu.

Najtrudniej jest dostarczyć do stawów działające zioła. Poza jonoforezą jako dodatkowy środek transportujący stosuję kwas hialuronowy. Ma on za zadanie dodatkowo transportować w głębsze warstwy skóry wraz z cząsteczkami wody wyciągi ziołowe.

Te dwie rzeczy do wprowadzania czy raczej transportu to "jedna noga " terapii, druga to różne preparaty roślinne które wprowadzamy. Oczywiście nie stosuję czy dodaję żadnych syntetycznych środków chemicznych.

Przy wszelkich bólach stawowych zawsze zalecam stosowanie magnezu. Jako uzupełnianie braków magnezu polecam biszofit lub chlorek magnezu. Jest osobny rozdział na temat magnezu na mojej stronie - przeczytaj koniecznie i zastosuj się. Tanio i skutecznie pomożesz sobie.

Pierwszym krokiem w terapii jest oczywiście próba postawienia właściwej diagnozy. Nie zawsze jest ona oczywista. Ja nigdy nie podejmuję się doradzania na podstawie paru zdaniowych internetowych czy telefonicznych opisów. Zawsze najpierw jest ankieta, potem pytania dodatkowe, a dopiero potem możemy próbować stosować różne rzeczy.

Wymagam wypełnienia ankiety co zresztą zawsze przydaje się też pacjentom bo daje im przegląd dotychczas stosowanych metod czy środków.

Niezależnie od tego czy ktoś się zdecyduje na kupno aparatu do jonoforezy czy też nie to te środki i tak działają i można je aplikować tradycyjną drogą.

 

Stawy, ankieta

1.Płeć

2.Wiek.

3.Waga.

4.Wzrost.

5. Od kiedy są problemy z stawami?

6.Na czym polegają?

7.Jaka jest diagnoza lekarska?

8.Czy uważasz ją za prawidłową?

9.Czy były inne diagnozy?

10.Jaka jest Twoja diagnoza?

11.Czy borelioza jest wykluczona?

12.Jakie środki dotychczas były stosowane, dawki, czasokres?

13.Czy były brane sterydy, jakie, kiedy, dawki?

14.Jakie były, są efekty dotychczasowych terapii?

15.Jak to wygląda na przestrzeni dłuższego czasu -miesiące, lata?

16.Czy jest polepszenie, pogorszenie, czy stoi się w miejscu?

17.Co aktualnie jest brane, jak wygląda leczenie?

18.Co działa najlepiej?

19.Co działało najsłabiej?

20.Czy są i jak wyglądają skutki uboczne kuracji (żołądek, jelita, skóra, inne organy)

21.Po czym są najgorsze skutki uboczne?

22.Określ miejsca gdzie występuje ból?

23.Czy stale boli, czy tylko tam?

24.Określ natężenie bólu (1- słabe, 10-maksymalny, ból nie do wytrzymania)

25.Wymień środki p.bólowe, od kiedy stosujesz, określ jak działają.

26.Czy występuje opuchlizna, obrzęki?

27.Jeśli tak to gdzie, jak często?

28.Czy stawy są zmienione - powykręcane, guzki, narośla, itd?

29.Jaka jest ich ruchomość?

30.Czy dolegliwości dotyczą tylko określonych stawów, czy wszystkich?

31.Czy problemy z nimi przechodzą w miarę upływu dnia?

32.Czy była przeprowadzana rehabilitacja, na czym polegała, czy i jak pomagała?

33.Czy pomagają bardziej środki o działaniu rozgrzewającym czy oziębiającym?

34.Czy są, były, jakie, problemy z kręgosłupem?

35. Jak się odżywiasz, czy i jaką stosujesz dietę?

36. Podaj wyniki posiadanych badań.

37.Jakie bierzesz inne lekarstwa?

38. Podaj inne istotne informacje na temat swojego zdrowia.

 

 

Najlepiej zawsze skopiować ankietę i obok udzielać odpowiedzi.