www.olejkowyzielarz.pl

 ANKIETA DZIECI

 

   Staraj się udzielać krótkich, konkretnych odpowiedzi( tak lub nie). Najlepiej skopiuj ankietę i obok udzielaj odpowiedzi, ewentualnie podawaj numer pytania i odpowiedź. Może być na tej ankiecie lub na osobnym pliku – pamiętaj o podawaniu numerów pytania. Ankiety dla dziecka, kobiety, mężczyzny różnią się. Jeśli się nie da jednoznacznie czegoś określić napisz – raczej tak, raczej nie, jeśli czegoś nie wiesz napisz nie wiem. Jeśli nie pamiętasz napisz nie pamiętam, jeśli nie dotyczy postaw kreskę. Przy ocenie wyglądu skóry dziecka często pomaga opinia osoby nie przebywającej ciągle z dzieckiem (taka osoba jak np. mama jest już przyzwyczajona do wyglądu i nie zwraca uwagi na wiele drobnych szczegółów). Ankieta jest sporządzona pod kątem wykrycia u dzieci (do lat 14) objawów chorób grzybiczych czy pasożytniczych.

Jeśli podajesz wyniki badań to dla mnie mają wartość jedynie te z ostatniego miesiąca, czy dwóch, starsze mają niewielką wartość.

Moja pomoc dotyczy jedynie fitoterapii, nie występuję jako lekarz, nie jest ordynowane żadne chemiczne leczenie, nie są wypisywane żadne recepty.

Nie oceniam i nie komentuję terapii prowadzonych przez innych lekarzy.

Nie neguję skuteczności działania chemioterapeutyków.

Moja opinia nie musi się pokrywać z innymi. Staram się tak przeprowadzić wywiad aby uzyskać maksimum informacji i zminimalizować ryzyko błędnej diagnozy. Dlatego wywiad jest pisemny, wypełniany na spokojnie w domu, w czasie wizyty pacjenci w stresie często zapominają o wielu istotnych rzeczach.

Jest wiele metod pozbycia się pasożytów czy grzybów, nie musisz stosować metody naturalne. Wśród nich też jest wiele metod czy sposobów. Decyzję czy leczyć, jakimi środkami, od jakiego wieku mogą podjąć tylko i wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. Przepisuje zioła i specyfiki naturalne wyłącznie o potwierdzonych naukowo właściwościach. Jeśli nie jesteś specjalistą nie zalecam samodzielnego zbierania ziół czy przygotowywania samemu różnych preparatów.

Wszystkie specyfiki ziołowe nie są oficjalnie uznanymi, zatwierdzonymi lekami.

 Surowce roślinne muszą zawierać aktywne substancje - nie leczę homeopatią. Zalecam zawsze dietę bezcukrową ale proponuję inne zamienniki słodkości.

Nie zlecam diety opartej na grupie krwi. Nie stosuję aparatów typu zapper, biorezonans , nie neguję ich wyników . Wiem o tym, że negatywne wyniki badań laboratoryjnych nie przesądzają o braku pasożytów, pierwotniaków czy też problemów grzybiczych. Pozytywne wyniki badań laboratoryjnych przy braku objawów chorobowych nie powinny być moim zdaniem przesłanką do podjęcia leczenia. Jestem przeciwnikiem leczenia jakiś negatywnych wyników. Wśród dorosłych zakażenie np. lambliami też występuje dość często ale czasem jedynie 10% zarażonych ma objawy choroby.

 

Problem częstego występowania pasożytów u dzieci wynika z paru trudnych do ominięcia przeszkód:

- dzieci mają nie w pełni wykształcony system immunologiczny w związku z tym mają obniżoną odporność

- dzieci nie mają wykształconych nawyków higienicznych (zasuwający na czworakach berbeć nie myśli o brudnej podłodze i nieustannym myciu rąk)

- dzieci często przebywają wśród swoich rówieśników (przedszkole, żłobek) gdzie zarażają się od innych dzieci a przede wszystkim dotykając zakażonych przedmiotów ( wykładzina, piaskownica, wspólne zabawki)

- publiczne (w dużym stopniu) czy prywatne ( w mniejszym stopniu) piaskownice to jedna olbrzymia wylęgarnia i rezerwuar olbrzymiej ilości wszelkich jaj, pasożytów, zarazków

- miłość dzieci do zwierząt (głaskanie sierści, przytulanie się do pyska) jest często odwzajemniana zakażeniem pasożytami czy pierwotniakami

- te wszystkie czynniki powodują, że często dochodzi do ponownych zakażeń.

Przedszkola są miejscem gdzie występuje przypuszczalnie największe na świecie skupisko jaj owsików. Jedna samica owsika może ich składać kilkanaście tysięcy – wystarczy to pomnożyć przez liczbę dzieci. Niestety w przedszkolach nie stosuje się żadnej walki z pasożytami. Nie stosuje się dezynfekcji w tym kierunku.

Ani moje zioła ani żadne leki nie zabezpieczają na przyszłość przed ponowną inwazją pasożytów czy grzybicy. O tym może zadecydować odpowiednia dieta czy profilaktyka a nade wszystko higiena.

Pamiętaj o tym, że podłoga jest najbrudniejszym miejscem w Twoim mieszkaniu jednocześnie jest to najczęstsze miejsce przebywania Twojego małego dziecka. Dbaj o czystość podłogi czy wykładzin używając preparatów olejkowych z serii APOS.

Po analizie ankiety wydaję swoją diagnozę, mogę poprosić (lub zasugerować) dodatkowe badania.

Nie jestem najmądrzejszy, jestem też omylny, nie obrażam się gdy pacjent idzie do innego lekarza a nawet to zalecam. Moje kuracje też nie zawsze są w 100% skuteczne, u dzieci wynika to głównie z tego, że staram się nie stosować dużych dawek, poza tym zioła czy olejki nie są przyjmowane wewnętrznie. Jak Państwo wiedzą co lekarz to inna opinia i leczenie. Moja opinia nie musi się pokrywać z innymi. Staram się tak przeprowadzić wywiad aby uzyskać maksimum informacji i zminimalizować ryzyko błędnej diagnozy.

Nie ma mowy o uzyskaniu mojej opinii bez wypełnienia całej poniższej ankiety.

U dzieci terapię zawsze zaczynam od najłagodniejszych naturalnych metod – np. w owsicy często całkowicie wystarcza przeprowadzenie lewatyw z zawartością czosnku czy innych ziół, czasem wystarcza stosowanie kiszonych soków z warzyw czy zwykły sok marchewkowy z olejkiem marchewkowym. Świeże pestki dyni z olejem czarnuszkowym wzmocnione jakimś zewnętrznym olejkiem przeciwpasożytniczym są środkami najczęściej w 100% skutecznymi. Dynia i jej pestki są najbezpieczniejszym specyfikiem. To, że inni lekarze ich nie stosują metod naturalnych nie świadczy o tym , że są to nieskuteczne sposoby – to świadczy jedynie o braku specjalistycznej wiedzy. Proszę nie mieć pretensji do lekarzy, po prostu tego ich nie uczono a większość środków roślinnych nie ma statusu leków więc nie mogli ich poznać.

W przypadku konieczności użycia olejków eterycznych nigdy nie stosuję ani nie zalecam używania czystych 100% olejków. Uważam podanie takich olejków za całkowicie niedopuszczalne i szkodliwe. Mieszaniny olejków używane przeze mnie są zawsze rozcieńczone do 25%. Przede wszystkim chodzi o to aby chronić śluzówkę która u każdego jest delikatna a już szczególnie u dzieci. Użycie doustne nawet tak rozcieńczonych olejków jest traktowane przeze mnie jako ostateczność bowiem zawsze najpierw zalecam użyć olejku do wcierania w skórę.

Ta metoda podawania olejków jest prawie równorzędna z innymi formami podania.

W przypadku małych dzieci powinna być preferowana. Uważam, że doustne podanie nawet rozcieńczonych olejków w przypadku małych dzieci powinno być traktowane jako absolutny wyjątek usprawiedliwiony wyjątkowymi okolicznościami.

Wcierane w skórę olejki są doskonale wchłaniane do krwi i są roznoszone po całym organizmie spełniając swoją rolę. Ich skuteczność jest niższa jak przy doustnym podaniu ale często wystarczająca. Podobnie postępuję z nalewkami alkoholowymi które również doskonale się wchłaniają przez skórę. Skóra zatrzymuje najbardziej agresywne i szkodliwe składniki. Te metody minimalizują ewentualne skutki uboczne.

Ponieważ dzieci wymagają szczególnej troski i ochrony a rodzic powinien dbać o możliwie jak najbardziej bezstresową kurację dlatego gdy zachodzi konieczność zażycia doustnego olejku zawsze zalecam stosowanie kapsułek żelatynowych. Kapsułki takie można bez problemu kupić, kosztują grosze, ewentualnie zawsze mogę parę dołączyć bezpłatnie do zamówienia. Łykanie takich kapsułek jest całkowicie bezstresowe – dziecko nie czuje palącego smaku czy ostrego zapachu olejku, nie nabiera złych skojarzeń związanych z procesem leczenia, nie wypala się jamy ustnej czy przełyku.

U dzieci nie stosuję najsilniej działających ziół – wrotyczu. Piołun stosuję tylko o ograniczonym zakresie. Doskonale sprawdza się w lewatywach przy owsicy – rodzic może oczywiście zrezygnować z jego stosowania. Ja uważam, że parokrotne jego użycie nie spowoduje negatywnych skutków ubocznych.

Ani ja ani nikt inny nie jest stanie odpowiedzieć od jakiego konkretnego wieku dziecko może stosować środki naturalne. Nie były, nie są i chyba nie będą przeprowadzane żadne badania w tym kierunku. Ja nie miałem nigdy negatywnych skutków przeprowadzanych terapii. Środki dobieram odpowiednio do wagi, wieku, stanu dziecka opierając się na wynikach wywiadu. Ostateczną decyzję o stosowaniu środków naturalnych podejmuje zawsze rodzic. Ja nie przeprowadzam kuracji u dzieci młodszych niż 4 lata.

Jeśli zdecydujesz się na metody naturalne to bardzo proszę nie mieszaj ich z leczeniem chemią. Do leków chemicznych możesz wrócić podobnie jak do ziół w każdym momencie. Po pierwsze działanie środków roślinnych może spotęgować działanie chemii i możesz zaszkodzić dziecku, po drugie nie będziesz wiedział czy i co pomogło.

Nigdy nie stosuj dwóch kuracji zleconych przez dwóch różnych specjalistów.

Zawsze wymagam obowiązkowo przynajmniej 2 tygodniowej przerwy od poprzedniej kuracji na pasożyty – niezależnie od użytych środków.

 Przeczytaj obowiązkowo informację ogólną o leczeniu pasożytów i pierwotniaków.

Nie jestem przeciwnikiem „chemii” czy homeopatii, te metody też pomagają, co prawda nie zawsze i nie wszystkim, ja proponuję inną, moim zdaniem zdrowszą naturalną alternatywę.

 

 

1. Wiek (w latach i miesiącach)jeśli dziecko ma dwa i pół roku napisz 2l i 6m

2. Waga (dokładna, w kilogramach, z miejscem po przecinku)

3. Czy dziecko ma na brzuchu grubą tkankę tłuszczową?

4. Wzrost

5. Czy dziecko systematycznie przybiera na wadze i wzroście

6. Jeśli nie to od jakiego okresu?

7. Czy według Ciebie waga i wzrost dziecka jest prawidłowy?

8. Opisz wygląd skóry dziecka (blada, różowa)

9. Czy na skórze są zmiany (pokrzywki, wypryski, wysypka, świąd)?

10. Jeśli tak to opisz zmiany.

11. Czy dziecko miało stwierdzone atopowe zapalenie skóry?

12. Jak oceniasz stan włosów u dziecka?

13. Czy występuje opuchlizna twarzy, nóg, rąk?

14. Czy dziecko ma podkrążone oczy?

15. Czy ma podbarwione oczy na jakiś kolor?

16. Czy ma objawy podobne do zapalenia spojówek?

17. Czy ma rozszerzone źrenice?

18. Czy ma zawroty głowy, zadyszki?

19. Czy dziecko szybko się męczy?

20. Czy matka w czasie ciąży czy porodu miała grzybicę?

21. Czy jak dziecko było niemowlakiem to miało często afty, naloty grzybicze?

22. Czy ma objawy astmy, duszności?

23. Czy jakiś lekarz zdiagnozował astmę?

24. Czy bierze leki na astmę, jakie?

25. Czy dziecko często kaszle?

26. Jaki jest to kaszel(suchy, mokry)

27. Czy dziecko odkrztusza wydzielinę podczas kaszlu

28. Opisz ją.

29. Opisz wygląd języka.

30. Czy dziecko ma nieświeży oddech?

31. Czy dziecko miało anginę, zapalenie płuc czy oskrzeli?

32. Kiedy, ile razy?

33. Czym było leczone?

34. Czy często się przeziębia?

35. Czy często ma gorączkę, stany podgorączkowe?

36. Czy dało się ustalić przyczynę podwyższonej gorączki?

37. Czy często(ponad 3 razy w roku) dziecko bierze antybiotyki, sterydy?

38. Podaj jak często, jakie, w jakich dawkach.

39. Czy dziecko często kicha?

40. Czy dziecko ma objawy alergiczne, jeśli tak to jakie?

41. Czy lekarz stwierdził alergię?

42. Czy są testy na co jest dziecko uczulone.

43. Czy i jakimi lekami na alergię jest leczone?

44. Czy dziecko przebywało na jakieś diecie, podaj na czym ona polegała.

45. Czy w domu przebywają jakieś zwierzęta domowe, jakie?

46. Jak często zwierzęta są odrobaczane?

47. Czy dziecko ma częsty kontakt z innymi zwierzętami, jakimi?

48. Jak często jest myta podłoga w mieszkaniu?

49. Czy do wody do mycia podłóg są dodawane detergenty?

50. Czy w mieszkaniu są zagrzybione miejsca (ściany, konstrukcja, fundamenty)?

51. Jak często dziecko ma myte ręce, wybierz odpowiedź.

 a/ do 5 razy na dzień

 b/ 6-10 razy na dzień

 c/ jeszcze częściej

52. Czy dziecko stosuje aktualnie jakąś dietę, jaką , na czym ona polega?

53. Czy dziecko śpi bez problemów?

54. W jakiej pozycji śpi dziecko (na brzuszku, na plecach, w pozycji embrionalnej) ?

55. Czy sen jest spokojny?

56. Jeśli nie, opisz na czym to polega (rzuca się, mówi przez sen, krzyczy czy inne)

57. Czy dziecko zgrzyta zębami, zaciska zęby?

58. Czy u dziecka występuje swędzenie, świąd?

59. Czy dziecko często się drapie?

60. Jeśli tak to gdzie?

61. Czy występuje moczenie nocne?

62. Czy dziecko obgryza paznokcie?

63. Jak oceniasz jego zachowanie, czy jest nadpobudliwe?

64. Czy często płacze?

65. Czy jego nastrój często się zmienia?

66. Czy dziecko potrafi opisać co mu dolega?

67. Jeśli tak napisz o tym.

68. Czy ma chorobę lokomocyjną?

69. Czy dziecko ma objawy anemii, jeśli tak to jakie?

70. Podaj wyniki badań laboratoryjnych.

71. Czy dziecko ma dobry apetyt?

72. Czy dostaje dużo słodyczy?

73. Czy szczególnie mocno domaga się słodyczy?

74. Czy ma bóle brzucha?

75. Czy ma wymioty?

76. Czy ma wzdęcia?

77. Ile razy dziennie czy tygodniowo oddaje stolec?

78. Opisz wygląd stolca – kolor, konsystencja, zapach.

79. Czy w kupkach jest widoczna czasem krew?

80. Czy w kupkach zaobserwowałaś inne niepokojące objawy?

81. Czy miewa biegunki, jak często?

82. Czy dziecko ma raczej skłonność do biegunek czy zatwardzeń?

83. Czy dziecko często puszcza gazy?

84. Czy gazy są śmierdzące?

85. Czy podejrzewasz istnienie grzybicy u Twojego dziecka?

86. Na jakiej podstawie?

87. Podaj posiadane wyniki badań laboratoryjnych.

88. Czy dziecko było leczone w tym kierunku?

89. Jakimi lekami?

90. Z jakimi efektami?

91. Czy i po jakim czasie nastąpił nawrót objawów?

92. Czy podejrzewasz infekcję pasożytami, pierwotniakami u swojego dziecka?

93. Na jakiej podstawie, opisz podejrzane objawy.

94. Czy masz wyniki jakiś badań, podaj je.

95. Czy dziecko leczone było w tym kierunku?

96. Podaj nazwy lekarstw i dawki.

97. Czy kuracja była powtarzana?

98. Czy były efekty?

99. Czy problemy wróciły?

100. Po jakim czasie?

101. Na dolegliwości bólowe jakich organów skarży się dziecko?

102. Czy dziecko otrzymywało jakieś probiotyki?

103. Jeśli tak to jakie, w jakich dawkach, jak długo?

104. Czy w leczeniu grzybicy, pasożytów stosowałaś u dziecka leki homeopatyczne?

105. Jeśli tak podaj nazwy, dawki, efekty.

106. Czy u dziecka stosowałaś metody naturalne, zioła, olejki?

107. Jeśli tak podaj nazwy ziół, preparatów, dawki.

108. Podaj czasokres podawania, czy były powtórzenia?

109. Czy były efekty?

110. Opisz samopoczucie i stan dziecka podczas przyjmowania tych specyfików.

111. Czy problemy wróciły, po jakim czasie?

112. Czy dziecko uczęszcza do żłobka czy przedszkola?

113. Czy dziecko jeszcze raczkuje?

114. Czy dziecko często wkłada dłonie, palec do ust?

115. Czy dziecko jest karmione piersią?

116. Czy matka ma problemy grzybicze lub pasożytnicze?

117. Czy dziecko miało robione testy mikologiczne lub mykogram?

118. Jeśli tak podaj wyniki.

119. Na jakie inne choroby leczy się dziecko?

120. Podaj przyjmowane lekarstwa.

121. Jeśli posiadasz podaj aktualne wyniki badań krwi.

122. Jeśli posiadasz w miarę świeże inne wyniki badań również je podaj.

123. Czy podczas kuracji ziołami będziesz stosować lekarstwa tradycyjne?

124. Podaj inne istotne w/g Ciebie informacje na temat zdrowia Twojego dziecka